Інформаційна довідка

Основною метою підготовки кваліфікованих робітників в професійно-технічному училищі №14 смт Вороновиця є формування досвідченої, конкурентноспроможної, розвиненої особистості, готової до реалій сьогодення, до вимог ринку праці. З цією метою, в 2018 році, на базі професійно-технічного училища № 14 було створено структурний підрозділ «Навчально-практичний центр для підготовки кваліфікованих робітників з професії загальнодержавного значення «Бджоляр»» (далі – НПЦ).

В нашому освітньому закладі історія професії   «Бджоляр»  розпочалася з 1990 року.

 Протягом трьох  десятиліть  було підготовлено  біля тисячі кваліфікованих робітників за професією «Бджоляр».

З потребами в продуктах бджільництва сьогодні, як ніколи, розвивається промислове ведення бджільництва. Тому, в останні роки стрімко зростає кількість бажаючих отримати професію «Бджоляр» незалежно від віку,  статі  та професій, здобутих раніше.

Зважаючи не незначну кількість закладів, які готують спеціалістів з бджільництва, постає потреба у їх збільшенні.

 Так, як професія «Бджоляр» увійшла в перелік професій, які мають загальнодержавне значення, наш НПЦ  має можливість проводити  первинну професійну та професійно-технічну підготовку кваліфікованих робітників для усієї України.

Наразі, в НПЦ здійснюється первинна професійна підготовка 20 учнів з професії «Бджоляр» та отримано ліцензію для професійно-технічного навчання (перепідготовка, підвищення професійної кваліфікації, стажування). Також, налагоджено  співпрацю з центрами зайнятості для здійснення перепідготовки незайнятого населення.

Серед ряду важливих завдань НПЦ є:

 • створення умов для проведення виробничого навчання на сучасній навчальній пасіці з використанням сучасних технологій у веденні бджільництва;
 • проходження виробничої практики на пасіках різних форм власності, в тому числі, на найбільших промислових пасіках України, та на навчальній пасіці нашого НПЦ;
 • організація та проведення курсової перепідготовки та підвищення професійної кваліфікації, стажування працівників сільськогосподарського виробництва, фермерів, а також, викладачів та майстрів виробничого навчання;
 • проведення постійних консультацій з практичної підготовки працівників аграрного сектору економіки регіону, їх інформаційне забезпечення;
 • пропагування сучасних технологій, досягнень науково-технічного прогресу в галузі бджільництва та їх впровадження у виробництво.

Кадровий потенціал НПЦ – це кваліфіковані фахівці належного професійного рівня з вищою та базовою, спеціальною освітою, що мають високу спеціальну підготовку і досвід практичної роботи на потужних підприємствах та володіють здатністю грамотно довести питання навчальної програми до учнів та слухачів центру.

При  НПЦ є навчальна пасіка, де проводяться практичні заняття, на яких майбутні бджолярі набувають практичного досвіду у роботі з бджолиними сім’ями, вивчають медоносні рослини та угіддя,  технологію отримання продуктів бджільництва, способи та методи кочівлі бджіл, займаються виготовленням бджолиного інвентаря та обладнання, вивчають способи захисту бджіл. Навчальна пасіка багата видовим складом деревних та кущових медоносів. За таких сприятливих умов учні  мають змогу самостійно вести фенологічні спостереження, складати календар цвітіння рослин, вести облік контрольного вулика.

Що стосується наших випускників, то більшість із них працюють на фермерських та приватних підприємствах, а також багато із них створили власні пасіки.  Деякі випускники продовжують навчання у навчальних закладах, зокрема,  в Чернятинському  коледжі  ВНАУ.

Учні та випускники проявляють себе як компетентні фахівці, які набувають досвід сучасних новітніх технологій, що впроваджені в бджільництві,  отримують практичні навички на найбільших пасіках України, мають хороші здобутки у виробництві продуктів бджільництва та стають справжніми професіоналами своєї  справи.

Одним із важливих аспектів діяльності НПЦ є налагоджена робота з підприємствами, що співпрацюють з міжнародними партнерами:

 • ФГ «Апіс-Україна»;
 • ТОВ «Мед Поділля»;
 • ФГ «Агроталія».

 Особлива увага в НПЦ приділяється розвитку та удосконаленню матеріально-технічної бази. Для формування професійної компетентності учнів, слухачів  навчально-виробничі лабораторії, майстерні та навчальна пасіка укомплектовані сучасними стендами, відповідним обладнанням та інвентарем.

В перспективі подальшого функціонування та розвитку НПЦ є багато ідей, серед яких:

 • популяризації професії «Бджоляр» серед молоді та дорослого населення, здійснення профорієнтаційної роботи;
 • напрацювання навчально-плануючої документації для організації навчання за дистаційною формою;
 • співпраця з центрами зайнятості населення;
 • впровадження інклюзивного навчання при підготовці з професії «Бджоляр»;
 • проведення наукових конференції, семінарів з проблем сучасного бджільництва;
 • організація цікавих та пізнавальних лекцій, майстер-класів, зустрічей з відомими науковцями галузі бджільництва, з досвідченими пасічниками-практиками;
 • створення умов для організації навчання за сучасними технологіями учнів з інших навчальних закладів;
 • організація екскурсій на сучасні пасіки, в музеї бджільництва, на різнорівневі виставки.

 

   ШАНОВНІ, ДРУЗІ!

     Навчально – практичний центр  Професійно-технічного училище №14 смт Вороновиця  відкриває свої двері для всіх бажаючих отримати професії «Бджоляр»  та «Столяр». Тут Ви зможете отримати диплом кваліфікованого робітника, підвищити свою кваліфікацію та пройти перепідготовку. Це дасть Вам можливість стати незалежним та успішним, забезпеченим та впевненим у завтрашній день, займатися справою свого життя на благо своєї сім’ї, Батьківщини.

     Український народ, який здавна з великою шаною та повагою відносився до бджолярів має право жити в достатку та щасливо, отримувати високі врожаї, багато меду, реалізовувати плоди своєї праці та приносити прибутки, щоб наша держава стала міцною і багатою, щоб наші люди мали мир та спокій і не думали, як прожити. В багатій державі, проживають щасливі люди і тільки любов і добро перемагає.

         А ми навчимо Вас саме тому шляхетному ремеслу, який приносить достаток, мир, любов, бо це Божа справа.
     Знання Вам дадуть кваліфіковані педагоги, які постійно підвищують свою професійну кваліфікацію, які самі тримають бджіл та підвищують свій рівень знань у відомих пасічників України. Практичні навики Ви отримаєте на сучасній матеріально-технічній базі навчально-практичного центру. 
      Тісна співпраця педагогів навчально-практичного центру з науковцями України, практичними фахівцями з бджільництва дає можливість нашому державному освітньому закладу готувати кваліфікованих бджолярів та столярів.

       То ж поспішайте  до нашого училища, де ми гостинно Вас зустрінемо, радо навчимо того, що самі знаємо та вміємо, запозичимо Ваш досвід! Будуймо майбутнє україни разом!

 

Для подачі заяви на вступ ONLINE перейдіть за наступним посиланнм: http://ptu14.vn.ua/?page_id=111

Наша адреса:

смт Вороновиця,

вул. Гагарина, 1

тел. (0432) 587-673, (0432) 587-749

моб. 0688386613

 e-mail: voron_ptu14@ukr.net

http://ptu14.vn.ua/

До уваги

роботодавців, випускників загальноосвітніх шкіл

та усіх зацікавлених бджільництвом!

 

ПТУ №14 селища Вороновиця Вінницького району Вінницької області  повідомляє, що згідно  Розпорядження  Кабінету Міністрів України № 15-р від 11.01. 2017 року «Про затвердження бюджетних програм»  та відповідно до наказу Міністерства освіти та науки  України № 2201030  «Підготовка кадрів у професійно-технічних навчальних закладах за професіями загальнодержавного значення» професія «Бджоляр» увійшла до переліку професій, які гарантовано отримують державну фінансову підтримку  для розвитку.

З цією метою, в 2018 році, на базі ПТУ № 14 було створено структурний підрозділ «Навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників за професією загальнодержавного значення «Бджоляр»».

Для якісної підготовки спеціалістів даної професії в училищі створена сучасна матеріально-технічна база, належні умови проживання, навчання та відпочинку. Учні та слухачі забезпечені навчальними кабінетами, лабораторією, навчальною пасікою, спеціалізованою літературою, мають можливість отримати практичні знання під час проходження виробничої практики на сучасних бджолярних підприємствах України.

Ми запрошуємо до активної співпраці всіх зацікавлених,  з метою розвитку та покращення сучасного бджільництва в Україні  і готові надати кваліфіковану підготовку, консультацію  всім бажаючим.

Наші контакти:

Адреса:  вул. Гагаріна, 1,

селище Вороновиця,

Вінницький район, Вінницька область

Тел.:(0432) 587-673, (0432) 587-749

(068) 838 66 13

Е-mail:voron_ptu14@ukr.net

http://ptu14.vn.ua/