Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

               Минуле та сьогодення ПТУ №14 смт Вороновиця

вввв
ааааааа

                 

У серці  мальовничого  подільського селища Вороновиця,  що знаходиться у Вінницькому районі і славиться своє глибокою історією та видатними людьми, розташувалось  наше професійно-технічне училище №14.

Свою славну історію освітній заклад  розпочав у 1966 році  як Вороновицьке технічне училище №2.

На той час було зараховано 300 учнів з різних куточків Вінницької області.

Вони здобували такі будівельні спеціальності як:

 • Електрогазозварник;
 • Слюсар-вентиляційник;
 • Бляхар;
 • Слюсар-монтажник;
 • Слюсар-сантехнік.

З часом професії, які можна здобути в училищі змінювались.

З 1971 року відкрито набір на професію «Кравець по пошиттю верхнього одягу», а згодом – «Швачка; оператор швацького устаткування».

З 1971 року по 2019 рік підготовлено біля 5 тисяч кваліфікованих швачок.

У 1984 році Вороновицьке технічне училище № 2 було реорганізовано у Вороновицьке середнє професійно-технічне училище № 14, а в 1989 році – у Професійно-технічне училище №14 смт Вороновиця.

З 1984 року розпочався набір учнів за професією сільськогосподарського спрямування  – «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

За 35 років існування професії в училищі було підготовлено біля  1,8 тисяч кваліфікованих робітників  даного напрямку.

З 1992 року розпочато підготовку кваліфікованих робітників за спеціальністю «Кухар; кондитер». За час існування даної професії в училищі підготовлено більше 1 тисячі кваліфікованих кухарів для різних закладів громадського харчування, а також фахових робітників хлібопекарського і кондитерського виробництв  в різні куточки нашої держави і навіть в країни близького та далекого зарубіжжя, багато серед яких займають керівні посади.

Початок 90-х років був складним як для молодої незалежної України, так і для нашого училища. Але, завдяки професійному колективу та відповідальному керівництву,  училище не тільки вистояло в складних умовах, але й продовжувало розвиватись та зміцнюватись.

Так, в 1990 році до складу професійно-технічного училища №14 смт Вороновиця  ввійшла Гуменська філія і підготовка  кваліфікованих робітників продовжувала здійснюватись за такими професіями, як:

 • Бджоляр;
 • Оператор з ветеринарної обробки тварин;
 • Технік штучного запліднення с/г тварин.

Початок двохтисячних років став для Вороновицького училища важливим в плані подальшого розвитку професій та надання якісної професійної підготовки учням.

В 2008 році училище,  маючи будівельне спрямування, розпочало підготовку учнів за такими інтегрованими професіями, як:

 • Бджоляр; столяр;
 • Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр.

В 2015 році училище пройшло атестацію і продовжило термін дії ліцензії на право здійснювати освітню діяльність з таких шести інтегрованих професій, як:

 • Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування; тракторист-машиніст с/г виробництва (категорія «А1», «А2», «В»); водій автотранспортних засобів (категорія «С1»);
 • Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; електрогазозварник;
 • Швачка, оператор швацького устаткування;
 • Бджоляр; столяр;
 • Кухар; кондитер;
 • Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр.

та курсову підготовку з професій:

 • Бджоляр;
 • Тракторист-машиніст с/г виробництва (категорія «А1», «А2», «В»).

Як очільник закладу, Нагорний Володимир Миколайович разом з професійним та кваліфікованим колективом, стратегічне завдання училища вбачає у подальшій розбудові і зміцненні його матеріально-технічної бази, покращенні та вдосконаленні надання освітніх послуг, в створенні безпечних умов навчання, праці та відпочинку, в піклуванні про учнівську молодь та охороні їх здоров’я.

Так, наші учні разом з педагогами училища, протягом усіх років існування закладу завжди активні учасники Всеукраїнських та обласних професійних та творчих виставок, конкурсів, фестивалів, спортивних змагань, в яких неодноразово займали призові місця,  були нагороджені дипломами різних ступенів, Почесними грамотами,  подяками.

Більш як 19 тисяч кваліфікованих робітників отримали дипломи нашого закладу. Випускників училища можна зустріти в усіх куточках України, на території ближнього та далекого зарубіжжя.

Пів століття педагоги училища навчають молодь премудростям професійної майстерності,  людяності, виховують славних патріотів держави. Ми гордимося, коли наші учні досягають висот у своєму професійному розвитку і займають гідне становище в суспільстві.

В 2020 році ПТУ №14 смт Вороновиця виповнюється 54 роки.

Більш як пів століття для освітнього закладу – досить поважний вік.

Для нашого училища – це успішні роки розбудови та зміцнення його матеріальної бази.

Сьогодні ПТУ № 14 смт Вороновиця – це сучасний заклад із власною моделлю освітньо-виховного простору, який має свою багаторічну історію, надбані традиції та гідне місце у системі професійної (професійно-технічної) освіти Вінничинни.